מטעמי בריאות
עמוד הבית אודות סדנאות בישול ארוחות גורמה אוכל מוכן אירועים מתכונים מתכון בהתאמה אישית צור קשר

על עצמי

שמי יעל שראל ואני שפית, נטורופתית , פיזיותרפיסטית מוסמכת, מורה לפלדנקרייז ובוגרת קורס לאימון אישי – שילוב של ידע הגוף, ידע בעולם הרפואה וידע במזון .


אבל ההתחלה – הייתה אחרת
:


למדתי פיזיותרפיה ופלדנקרייז ועבדתי במקצועי שנים רבות (הכרתי את גוף האדם) המהפך התרחש כשבעלי חלה בסוכרת וקיבל רשימת "איסורים": מה אסור לו לאכול ומה נשאר לו לאכול... המצוקה שלו ובעקבותיה של כל המשפחה, הייתה ענקית: מה לאכול? כל הטוב – אסור .....

שינסתי מותניים, חגרתי סינר ויצאתי בעקבות אהבותיי הגדולות: לבעלי, לבריאות ולבישול ויצאתי ללימודים: למדתי בישול מקצועי (אצל אורן גירון), נטורופתיה- 4 שנים בוינגיט, כשברקע מלווה אותי האתגר :

"מטעמי בריאות "?

שני ניגודים, דבר והיפוכו... האם אפשרי ?


אז כן, שני הדברים אפשריים, ובהצלחה

 


האמונה בבסיסה של הנטורופתיה היא כי גוף האדם מסוגל לרפא את עצמו, ולכן הנטורופת משמש רק כמסייע לגוף לרפא את עצמו בדרכים עדינות. כשאדם נקלע למצב מחלה שלגוף קשה להתגבר עליה, הנטורופת מסייע לאותו אדם. הכלים בהם משתמש הנטורופת בסיוע לריפוי הגוף הם לימוד תזונה נכונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, הומאופתיה, הידרותרפיה, תרופות מרשם, ניתוחים קלים, פעילות גופנית, טכניקות מגע וכן טיפול בצד הרגשי על ידי טכניקות שונות. הנטורופתיה מתפקדת כיום כרפואה משלימה לרפואה המדעית והעוסקים בשיטה טוענים, בין השאר, למניעת מחלות כרוניות הנפוצות במיוחד בחברות מודרניות, כגון: סוכרת, מחלות לב, תשישות כרונית , אסטמה, השמנת יתר, אלרגיות ועוד .

מאמרים  |  סדנאות בישול | לקוחות ממליצים  | סדנאות בישול צמחוניות | סדנאות בישול טבעוניות | סדנאות בישול ללא סוכר | אוכל מוכן לחגים